Parapsikoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parapsikoloji

kurallar,öneriler,duyurular,kinesis,psikokinezi,kinezi,telekinezi,lucid,rüya,astral seyahat

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Astral Seyahat

3 posters
YazarMesaj
Amansız
Admin
Admin
Amansız

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 12:38 pm

Astral seyahat
Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Astral Seyahat sayfasından yönlendirildi)

Astral seyahat terimi Okültizm’de ve Teozofi'de kullanılan bir terim olup, kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde esîrî beden ya da astral beden (Spiritüalizm’de duble) denilen süptil maddelerden oluşan bedeniyle fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder.

Parapsikoloji'de bu, "beden-dışı deneyim" anlamındaki "out-of-body experience" (OBE) olarak, Metapsişik'te ise "şuur projeksiyonu" olarak adlandırılır.

İrâdi olarak gerçekleştirilebilmesi ve deneyim sırasında bilinçli olunması sebebiyle diğer beden-dışı deneyimler arasında özel bir yeri vardır. Parapsikoloji laboratuarlarında yapılan deneylerde kişinin deneyim sırasında 5 duyu organı ile algılanabilecek bilgilerden daha fazlasına ulaşabildiği gözlemlenmiştir. Astral beden için duvar gibi fiziksel nesneler ve uzaklık bir engel oluşturmayacağı ileri sürülür. Yani, kişi bu bedeniyle bir anda kıtalar arası yolculuk yapabilir ve maddi engellerin içinden geçebilir. Fiziksel bedenden çıkıldığında öte-alem varlıklarının görülebileceği de ileri sürülmektedir. Uyku sırasında yapılan astral seyahat fiziksel bedene dönüldüğünde bir rüya tarzında anımsanmaktadır. Astral seyahatin, okült ve teozofik kaynaklarda ve birçok araştırmacının çalışmalarında "irâdi olarak fiziksel bedenden ayrılma" şeklinde tanımlanmasına karşın (Dr.Scott ROGO, Leaving The Body, 1983), İngiliz parapsikolog Celia Gren bir ayrım yapmış ve “fiziksel beden-dışı deneyimler”den kendiliğinden (irade-dışı) oluşanları için ekzomatik deneyim (ecsomatic experience) terimini ortaya atmıştır.

Konu hakkında en fazla araştırma yapmış kişilerden biri araştırmalarını "Journeys Out of Body" adlı kitabında aktaran Robert Monroe’dur. Halen Amerika Birleşik Devletleri'nde Monroe Enstitüsü adıyla bilinen bir kurum bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Astral seyahat hakkında ayrıntılı bilgi, Ege Meta Yayınları'ndan çıkan Astral Seyahat Teknikleri isimli kitapta bulunabilir.
bassy_altan
Genel Moderatör
Genel Moderatör

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Geri: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 2:19 pm

öncelikle daha önce bircok kez astral seyehat yaptığımı belirtmek istiyorum...okuyacak arkadaşlara kitaplardaki bilgilerden daha farklı kendi yaşadığım deneyimleri örnek göstererek bilgi vermeye çalısıcam drunken öncelikle astral seyehat nasıl birşeydir--bence astral seyehat algılarımızın gelişmesi yani vücudumuzun uzağında olan olayları algılayabilmemizdir...peki bu algılama nasıl oluyor?---astra seyehat halinde astral bedenimizi bilinçli bir şekilde vücudumuzdan ayırabiliyoruz...ama bu ayrılmayı sağlamak için çok sıkılmadan yılmadan ve gerçekten inanarak çalışmamız gerekiyor...astral seyehate çıkınca neler olcak neler yaşıyacaz canavarlar hayaletler varmı diye bana soru soran birçok arkadasım var...astral seyehatte böyle şeyler gördüğünü idda edenler var ama benim basıma hiç gelmedi gelceğininide zannetmiyorum,sanırım onlar astral seyehat yaparken rüyaya dalıyorlar ve astral seyehatle lucid rüya yı birbirüine karıştırıyorlar..astral seyehatın sabah biraz baş ağrısı ve halsizlik hariç hiç bi zararını görmediğimi belirtmek isterim..gece uyurken ne kadar güvendeyseniz astral seyehat yaaprkende o kadar güvendesiniz..eğerki kafanızda en ufak bi soru işareti kalırsa astral seyehat yapmanız imkansızlaşır...
Ophelia*
Genel Moderatör
Genel Moderatör
Ophelia*

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Geri: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 2:25 pm

yapmayı denedim tam cıkıyodum ki korktum.. olmadı..
Amansız
Admin
Admin
Amansız

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Geri: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 2:26 pm

bende çıktığımı sandım ama çıktığımı sanınca korktum olmadı..
Ophelia*
Genel Moderatör
Genel Moderatör
Ophelia*

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Geri: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 2:29 pm

morelimin iyi olduğu bi gün tekrar denicem bunu..
Amansız
Admin
Admin
Amansız

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Geri: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 2:32 pm

Bu arada alıntıdır vikipediden anlaşılacağı gibi. Smile
bassy_altan
Genel Moderatör
Genel Moderatör

Astral Seyahat Empty
MesajKonu: Geri: Astral Seyahat   Astral Seyahat I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 2:47 pm

Amansız demiş ki:
bende çıktığımı sandım ama çıktığımı sanınca korktum olmadı..
korkarsan ve astral seyahati gözünde büyütürsen asla çıkamassın...kafanın içi boş olduğu ve rahat olduğun bir zaman denersen daha başarılı olabilirsin..Mesela sabah saat 4 gibi...

Astral Seyahat
1 sayfadaki 1 sayfası